27.07.17 ( 14:53 )   |   Pievienoja: Elizabete Viļuma- Gražule   |   Raksts skatīts 1937 reizes   
NEWS IMAGE


Šī gada 18. jūlija finanšu komitejas sēdē tika skatīts jautājums par Dagdas novada pašvaldības darba laiku izmaiņām.

Sēdes laikā kā iemesls sākotnēji tika minēts- iedzīvotāju vēlme apmeklēt domes speciālistus pēc darba laika, tas ir pēc 17:00. Taču, sēdes laika gaitā tika noskaidrots, ka šādu priekšlikumu par darba laika maiņu ir izteikuši nekas cits kā paši novada domes darbinieki.

Kuri darbinieki, līdz galam nav saprotams, jo daudziem darbiniekiem par šāda iesnieguma esamību un tā iesniegšanu domē bija ne tikai pirmā dzirdēšana, bet arī neizpratne, kāpēc viņi vārdā tiek runāts doms sēdē, viņiem pašiem nejautājot.

Domes priekšsēdētājs A.Trulis savā argumentācijā un jautājuma nopietnībā , kā labu piemēru šādai praksei minēja visas kaimiņu novada pašvaldības, tālo novadu pašvaldības.....piemēru bija tik daudz, ka laikiem gribējās uzdot jautājumu, kāpēc visos jautājumos A.Truļa kungs neraugās kaimiņu novadu pieredzē.

Sēdes laikā tika izprasts problēmas dziļums par pašvaldības darbinieku nodarbinātību, nespēju apmeklēt frizētavu, ārstu un citas iestādes, tāpēc tika ierosināts, ka piektdienas otrā dienas daļa jāatslogo. Pēc dažu deputātu un bijušo domes darbinieku vaļsirdīgas atzīšanās tik noprasts, ka tik un tā šajā laikā netiek strādāts vai netiek strādāts ar pilnu jaudu.

Deputāts V.Stikuts ierosināja darbiniekiem samazināt slodzes un tad vienu dienu nedēļā vispār nestrādāt, jo tad varēs to dienu darbinieki veltīt sev- frizēties, ārstēties, apmeklēt pasākumus utt.

http://dagdainfo.net/upload/up/a15b51800dd1e22fdcac2bae06f35e4f.PNG Šī gada 24. jūlija domes sēdē tika apstiprināta jaunā kārtība.

http://dagdainfo.net/upload/up/29e84c2152e82706da1d3a3116a1fa6b.PNG
http://dagdainfo.net/upload/up/f8fb799baef5520829c96c28da541553.PNG Tajā par dienā, deputāts J.Kavuns domē iesniedz iesniegumu, kurā informē deputātus par ko , ka līdz galam nav izprotams, kurš no domes darbiniekiem domē šāda veida iesniegumu ir iesniedzis, kā arī informē klātesošos, ka par to, ka domē nav reģistrēts neviens iesniegums no iedzīvotājiem ar šāda veida lūgumu- darba laika maiņu. Tāpēc deputāts aicina novada domes deputātus izvērtēt pieņemtā lēmuma pareizību un pamatotību.

http://dagdainfo.net/upload/up/7a053bcc3d6fa1c5da8731acaaefdf3e.PNG Kā arī aicina ieviests visās struktūrvienībās iedzīvotāju reģistrācijas lapas. Ja jau novada dome vēlas tiešām uzlabot darba kvalitāti un celt pakalpojuma pieejamību, tad ir jāizpēta rūpīgi, kurā laikā( diena, stunda) ir nepieciešamas izmaiņas.


  Pievienoti 23 komentāri | Pievieno komentāru


Kopā ir pievienoti [ 23 ] komentāri

    par to pašu - 01.08.17 ( 08:14 )
labāk būtu Tirgus ielas malas, grāvjus nopļāvuši. uz priežu kalnu kāpnes jau visas sapuvušas..nevienam nav ne ziņas, kaut arī visi augstākie kungi katru dienu brauc garām...kāds tūrisms, ja viss nolaists... vispār jau Beitāns daudz labāk ņemās pa pilsētsaimniecību nekā tagad Babris. tā ir, kad načaļņiku vairāk nekā padoto.

    Pēc svētkiem - 30.07.17 ( 11:08 )
Domes darbinieki kā grib ,tā staigā uz darbu.ko grib ,to dara darba laikā. bet kad tu sāc viņus kritizēt, automātiski kļūsti par sliktu cilvēku,kurš traucē darbu.izlaidušies , disciplīnaji jābūt,bet Truls tik atdalsta vistu kūti.Trulis pats būdams par konst.pagasta priekš. darba laikā braukāja medībās.

    aa - 29.07.17 ( 17:44 )
Sandra kad ap 8.25 ierodas,kad vēlāk,kā sanāk

     dagdānietis - 29.07.17 ( 17:13 )
Algas domniekiem vajag samazināt uz pusi zemākas,jo viņi nestrādā ar pilnu slodzi.Darba laikā izbizo visus veikalus.Vajag noorganizēt cilvēkus ,kas pie domes padežurētu un ar telefoniem nofilmētu cikos ierodas darbā cikos bizo uz veikaliem un cikos beidz darbu.Mums būs pierādījumi,lai pieprasītu viņu demisiju.

    Nu ja - 29.07.17 ( 12:59 )
Jā, kā saka-visur labi,kur mūsu nav, no malas citus labāk redzam kā paši sevi, vai ne un zinam cik kam kāda sajega

    miry - 28.07.17 ( 23:09 )
Manis pēc jūs varat nestrādāt vispār,jo nav jau jēgas ne sajēgas.Laukos cilvēkam tiešām vienalga kā kas strādā.Tikai algas lielas par ko???

    Nesaprotu... - 28.07.17 ( 22:53 )
Atkal kašķi gribas) sakiet, kas tur slikts tādā darba laikā, ka pirmdien strādā ilgāk un citu dienu, bet piektdien mazāk?! Tās pašas stundas vien ir? Cik saprotu paši domnieki to atbalsta, cilvēkiem, kas strādā (iedzīvotājiem)arī labi...Apskaidrojiet man lauku cilvēkam, kam no tā ir slikti???

    tas neuztrauc novadnieci? - 28.07.17 ( 14:48 )
ko teica A.Trūlis savā pirmajā uzrunā: Jebkurā gadījumā, esam pret sarunāšanām ‘es Tev, Tu man’ stilā! Personīgās intereses nekad nedrīkst celt augstāk par kopējām novada vajadzībām. un vēl šitais: Bez ieklausīšanās cieņpilns dialogs nemaz nevar sākties. Mēs pārāk bieži gribam dzirdēt tikai paši sevi. Patmīlība, nevērība, aizspriedumi cilvēkiem laupa prasmi uzklausīt citus. Mācīsimies uzklausīt viens otra idejas, priekšlikumus, jā, arī pamatotu kritiku. .... tas, kas tagada notiek - ir pilnīgs pretstats teiktajam A.Trūļa uzrunā..

    nkvd - 28.07.17 ( 11:34 )
tā ir komiteja...tur balsojumam nav nekādas nozīmes.

    Vvvvvv < человек - 28.07.17 ( 11:24 )
Es ieteiktu arī pirmdienās nestrādāt, ļoti grūti dažreiz.

    Vvvvvv - 28.07.17 ( 11:15 )
Jā, jā Juris &quot;Viļums&quot; balsoja par pirmo variantu trīs reizes. Šodien neatceras ko darīja vakar.

    atmiņas atsvaidzināšanai... - 28.07.17 ( 09:32 )
ko teica A.Trūlis savā pirmajā uzrunā: Jebkurā gadījumā, esam pret sarunāšanām ‘es Tev, Tu man’ stilā! Personīgās intereses nekad nedrīkst celt augstāk par kopējām novada vajadzībām. un vēl šitais: Bez ieklausīšanās cieņpilns dialogs nemaz nevar sākties. Mēs pārāk bieži gribam dzirdēt tikai paši sevi. Patmīlība, nevērība, aizspriedumi cilvēkiem laupa prasmi uzklausīt citus. Mācīsimies uzklausīt viens otra idejas, priekšlikumus, jā, arī pamatotu kritiku. .... tas, kas tagada notiek - ir pilnīgs pretstats teiktajam A.Trūļa uzrunā..

    Jautājums - 28.07.17 ( 09:23 )
Interesanti tajā Dagdas domā sanāk- uz vakantām vietām jārīko konkursus, To nav. Ieceļ pa blaatu jau iepriekš sarunātu personu, Lai izskatītu kādu jautājumu- jābūt iesniegumam ar parakstu. Kurš ir iesniedzis priekšlikumu par darba laika izmaiņām Dagdas domē? Iesniegumu jāregistrē pie domes sekretāres. Kādi tur figurē uzvārdi? Kā tad deputāti izskata anonīmu iesniegumu? Pat nezinu kā to nosaukt...

    Pyar - 28.07.17 ( 07:39 )
Tur droši visus var likt uz 0,8 slodzēm, pat atlaižot katru otro vienalga viss būtu izdarīts, jo reāli noslodzes nav

    dfghj - 28.07.17 ( 07:38 )
Manis pēc tā dome varētu nebūt vispār.Nav vajadzīga.Netiek pie daktera?Dr O.Golubes kundze otrdien laikam strādā līdz 19.00,nu ja zemnieki neies pie latgalietes ārstēties

    piekasitajiem - 28.07.17 ( 03:14 )
Nezinu kas jums nepatiik man skiet ka taa butu ertak visiem, jo daudzi strada liidz 17.00 un uz domi risinat personigos jautajumus nepaspej, ka ari pasiem domes darbiniekiem piektdienas briivakas. ko jus te cepaties, stundas jau tas pasas toks atstradatas, kada starpiba agrak vai velak....

    skatītājs - 27.07.17 ( 23:51 )
Man vienām liekas, kā J. Kavuns par 1.variantu balsoja trīs reizes? tad kads ir iemesls rakstīt tādu iesniegumu, ka viņš bija kategoriski pret darba laika mainīšanu?

    человек - 27.07.17 ( 22:43 )
с одной стороны это логично было бы..., но я бы предложыл действительно пятницу вообще не работать.. это очень эластично по отношению ко всем..ведь по любому там из них никто не напрягается... делоть то нефиг вот и страдают всякой ерундой лишь бы вообще не работать..

    Boņuks - 27.07.17 ( 22:22 )
Ko Jūs kasaties par darba laiku?! Neatradīsi citās valsts iestādēs- paskaties labāk! 5dienas ļoooti daudzās iestādēs ir īsās dienas, jo nedēļas laikā jāstrādā ilgāk. Kas nestrādā tādu darba laiku, nesapratīs. Tas nu fakts! Pusdienas pārtraukumu gan varēja 30 min likt, tagad reti kam gods ir 1h rīt!!! A tā ok, normāli-STRĀDJIET!

    dfghjk - 27.07.17 ( 20:17 )
Bez tabušņiki tikko rādīja sižetu par Spilas piedzīvojumiem.Skaidrs,domniekiem piektdien bailes uzturēties ilgi domē,atnāks vēl ciemos,prasīs naudu.Ne velti viņa tēvs jau pārdeva māju un aizvācās prom no Dagdas novada.Joki mazi

    Forši - 27.07.17 ( 16:34 )
A ko domē darīt? Sēž draugos vai puse domnieku,pats Trulis tur bij ap pulksten 1600

    ekskluziv - 27.07.17 ( 15:56 )
Skolotāji arī varētu stundas sākt kad 9.00.,kad 12.00,tāpat veikaliem varētu būt katru dienu cits darbalaiks

    Ekskluziv - 27.07.17 ( 15:53 )
Vadoņiem,kam ta citam piektdien gribas tikt prom ātrāk.Tāds juceklis tagad -neviens nezin,kuru dienu līdz cikiem ko meklēt,ja vajag.Grafiks jāiemācās .Agrāk bij gadiem noteikts darbalaiks,visiem bij labi,te pēkšņi lēkā-katru dienu savādāk.Nevienā valsts iestādē neko tādu neatradīsiet.Prikola pēc pirmdien varēja sākt no pusdienām savas gaitas,bet piektdien tīties prom pirms pusdienām.Būtu loģiski.A te-nesaprotu,smieties vai raudāt.Pievieno komentāru un izsaki savas domas


Nemāki vai nesanāk pievienot komentāru , apskaties šo VIDEO pamācību !

Ievadiet jūsu segvārdu :
Pierādi, ka neesi robots. Ievadi vārdu dagda ar mazajiem burtiem :
Izveidojot komentāru mājaslapā , tu automātiski paraksties uz šiem noteikumiem ! !