09.08.17 ( 13:25 )   |   Pievienoja: dagdainfo.net   |   Raksts skatīts 1929 reizes   
NEWS IMAGE


Piektā daļa vēlētāju neredz jēgu piedalīties vēlēšanās, un tas joprojām ir galvenais iemesls, kāpēc daļa vēlētāju izvēlējās nepiedalīties pašvaldību vēlēšanās, aģentūru LETA informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Aptauju jūlijā veica CVK sadarbībā ar pētījumu centru SKDS.

To, ka vēlētāji neredz jēgu dalībai vēlēšanās aptaujā atzina 21% aptaujāto, kuri izvēlējās nepiedalīties šā gada jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās. Salīdzinot vēlētāju viedokļus, kas iegūti līdzīgā aptaujā pirms četriem gadiem, šādu vēlētāju skaits pieaudzis par 2,4%.

Tajā pašā laikā biežākais arguments, kāpēc vēlētāji izvēlas piedalīties vēlēšanās, ir pilsoņa pienākums. Ar to savu lēmumu doties balsot pamatoja 35% no aptaujātajiem, kuri norādīja, ka ir piedalījušies šā gada pašvaldību vēlēšanās.

Aptaujas dati arī liecina, ka četru gadu laikā par 3% pieaudzis to vēlētāju skaits, kuri pašvaldību vēlēšanās nepiedalījās, jo vēlēšanu laikā atradās ārpus Latvijas. Šo kā galveno iemeslu minēja 11% aptaujāto, kuri vēlēšanās nepiedalījās.

Vēl citi iemesli, kāpēc vēlētāji nepiedalījās šā gada vēlēšanās, bija viedoklis, ka "nav par ko balsot" (11%), "neatradās dzīvesvietā" (9%), "bija aizņemts, strādāja" (7%), "nedzīvo deklarētajā dzīvesvietā" (7%), "nav ticības, neuzticas nekam" (7%), "negribēja" (5%), "mana balss neko neietekmē" (5%) un "nebija laika" (4%).

Savukārt biežākie argumenti, kāpēc vēlētāji piedalījās pašvaldību vēlēšanās, bija "vēlme atbalstīt noteiktu partiju, kandidātu" (21%), "lai ietekmētu pašvaldības nākotni" (12%), "cerība uz labāku nākotni, pārmaiņām" (12%), "vēlme paust savu viedokli"(7%), "vienmēr piedalās visās vēlēšanās" (6%) un "lai cita partija saņemtu mazāk vietu" (3%).

Kopumā arī šā gada aptauja atklāj, ka vispasīvākie vēlētāji, kuri biežāk nekā citi nepiedalās vēlēšanās, ir jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem (50%), bet visaktīvāk vēlēšanās piedalās vēlētāji vecumā no 55 līdz 63 gadiem (79%). Tāpat biežāk vēlēšanās piedalās sievietes (70%), vēlētāji ar augstāko izglītību (76%), vēlētāji, kuru sarunvaloda ģimenē ir krievu valoda (71%) un publiskajā sektorā nodarbinātie (78%).

CVK un SKDS pēcvēlēšanu aptaujā piedalījās 858 Latvijas pilsoņi.


AVOTS: diena.lv
  Pievienoti 6 komentāri | Pievieno komentāru


Kopā ir pievienoti [ 6 ] komentāri

    Neko nesaprotu - 13.08.17 ( 19:07 )
Spriežot pēc delfi, Ceturtdien pulksten 12.30 Dagdas novada Dagdā kāda 1951.gadā dzimusi automašīnas "Mazda" vadītāja uz gājēju pārejas uzbrauca divām gājējām, no kuriem 1956.gadā dzimusi sieviete notikuma vietā gāja bojā, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā. JA 1951.GADA ,TAD 66 GADI JAU IZNĀK

    Dagdānietis - 13.08.17 ( 15:50 )
Mazdas vadītājai ir 46 gadi viņa dzīvo Asūnē ,bet viņas mammai ir 66 gadi , dzīvo Dagdā.

    Ekspert - 12.08.17 ( 14:32 )
Neieraudzīja,redz.Nākamajā mašīnā braucošais O no Lgora gan redzējis tantiņu ar bērnu uz pārejas ejot.Ko tā vecene savos 66 gados vēl iziet var medapskati uz tiesībām?Apollo komentos bij,ka muldējusi pa telefonu.Es uzskatu,ka lūrēja apkārt ,nevis skatījās uz ceļu.Tur pa centru vajag gulošos policistus uzstādīt vai STOP zīmes,lai cilvēki necieš no bezatbildīgiem šoferiem.A Mazdas stūrētāju-aiz restēm.Tiesības nost! Saka ,esot bamperi aplūkojusi tā vietā,lai vismaz kaut kā palīdzētu cietušajiem.Ko ,tagad pa ielu iet ar akmeni rokā,ka kurš skrien virsū,gāzt pa logu?

    zzzzzz - 11.08.17 ( 06:54 )
apnicība, necepieties tā. tas tak ir politika. cilvēkiem parāda īsto LV ''demokrātiju'', kur lielākai iedzīvotāju izteiktai gribai var uzlikt mīksto! es personīgi uzskatu, ka tas NAV pareizi. dagdainfo.net publicē to, ko uzskata par nepieciešamu un pareizi dara. pārējie apnikušie var turpināt baudīt novada dzīvi dagda.lv

    čūska - 10.08.17 ( 09:29 )
Fui - nu i būsi liels - FUI !!!

    Fui - 09.08.17 ( 15:09 )
Parasti balsoju,bet nākamreiz arī neiešu,jo tautas gribu šeit neņem par pilnu.Kāda jēga rīkot vēlēšanas un tērēt naudu?JO VISS TĀPAT IR SKAIDRS.Kā Āmen baznīcāPievieno komentāru un izsaki savas domas


Nemāki vai nesanāk pievienot komentāru , apskaties šo VIDEO pamācību !

Ievadiet jūsu segvārdu :
Pierādi, ka neesi robots. Ievadi vārdu dagda ar mazajiem burtiem :
Izveidojot komentāru mājaslapā , tu automātiski paraksties uz šiem noteikumiem ! !