30.12.17 ( 13:53 )   |   Pievienoja: Raimonds Nipers   |   Raksts skatīts 3116 reizes   
NEWS IMAGE


Šogad 5. maijā notika Latgales simtgades kongress, kurā tika uzsvērts, ka Latgalei bija liela nozīme vienotas Latvijas valsts tapšanas procesā. Pirms simt gadiem Rēzeknē tika pieņemts lēmums par Latgales atdalīšanos no Krievijas impērijas Vitebskas guberņas un par apvienošanos ar citiem Latvijas novadiem. Kongresā 1917. gadā tika pieņemts lēmums apvienoties uz zināmiem noteikumiem. Latgalei bija jāsaglabā autonomas tiesības uz skolu, valodu, baznīcas ticību un saimniecības lietās, bet šie noteikumi netika ievēroti. Pašreiz ir jāpiekrīt 1917. gada kongresa dalībnieku grupai, kuru vadīja F. Kempa kungs, kurš gribēja panākt parakstītu apņemšanos, ka, apvienojoties kopā, tiks saglabāta Latgales identitāte. Realitātē tiesiskums tika pieņemts kā aizsegs prettiesiskām darbībām.

Pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 1990. gadā Latgalē bija 425 tūkstoši iedzīvotāju, pašlaik ir palikuši vien 195 tūkstoši. Divu pasaules karu laikā, fašistiskā un komunistiskā režīma periodā, Latgale nebija pazaudējusi tādu iedzīvotāju skaitu kā ekonomiskā "veiksmes stāsta" periodā. Mūsu korumpētā valsts pārvalde ir izveidojusi plašu nabadzīgo un nespējīgo iedzīvotāju slāni. Ar ierēdniecības palīdzību ir izveidojusies atsevišķa ļoti bagātu iedzīvotāju grupa, kuras kontrolē ir visas tautsaimniecības nozares. Pie varas esošās neoliberālās partijas, tādas kā ZZS, "Vienotība" un NA, rūpējas par šauru ekonomisko grupējumu lobēšanu, kas notiek uz visu iedzīvotāju rēķina. Viena no pēdējām izskanējušām valdības atbalstītām afērām ir OIK (obligātā iepirkuma komponente). Ironiski, bet fakts ir tāds, ka tieši Nacionālās apvienības deputāti atbalsta koalīcijas partnerus valsts teritorijas atbrīvošanā no latviešiem!

Kā vienmēr uz katriem valsts svētkiem, pie varas esošie politiķi stāsta svinīgas runas par vēsturi, par valsts izveidi, zemajiem nodokļiem un straujo ekonomisko attīstību. Cilvēki ir pieraduši pie meliem kā Padomju Savienības laikos, ar mirdzošām acīm viņi klausās saldajās runās un piekrītoši māj ar galvu... Latvijā pārtikas preces tiek pielīdzinātas luksusa precēm, jo tiek piemērota viena no lielākajām PVN likmēm pasaulē. Strādājošajiem, lai nomaksātu visus valsts noteiktos nodokļus un nodevas, gadā ir jānostrādā vidēji deviņi mēneši... Rezultātā puse Latgales iedzīvotāju dzīvo zem nabadzības robežas!

Latgales izdzīvošanas spēja nākamgad tiks pārbaudīta ar tā saucamo nodokļu reformu, kuras rezultātā būtiski pieaugs patēriņa un pakalpojumu cenas, jo valdības plānos ir iekasēt no iedzīvotājiem vēl papildu 700 miljonus valsts budžetā. Nodokļu reformas pamata mērķis ir palielināt ienākumus ierēdņiem, ministriem un deputātiem, un viņu alga mēnesī varētu pieaugt par 150–500 eiro. Tāpēc valstī tik strauji palielinās vidējā alga, bet nesamazinās mazo algu saņēmēju skaits. No valsts 798 tūkstošiem darba ņēmēju 560 tūkstošiem jeb 70% alga neto vidēji ir vien 380 eiro!

Ar noteiktu regularitāti un mērķi tiek celti nodokļi un energoresursu cenas. Ļaunprātīgi tiek veidota nelabvēlīga dzīve reģionos, ir lielāki izdevumi mājokļa uzturēšanai, mazākas algas, jo darba algām tiek piemēroti lielākie nodokļi Eiropā, līdz ar to ir arī mazākas pensijas, iedzīvotāji tiek ekonomiski sodīti, ka viņi tur dzīvo. Uz vietas nav pieejami valsts noteiktie pakalpojumi, ierobežota finanšu pakalpojumu pieejamība, vietām attālums, kas iedzīvotājiem jāveic no savas dzīvesvietas līdz vietai, kur iespējams izņemt skaidru naudu, ir 40 kilometri. Komunālie pakalpojumi ir divreiz dārgāki nekā Pierīgā. Būtu jāatzīst, ka valstī medicīna ir maksas pakalpojums – veselības pakalpojumi nav pieejami uz vietas, līdz tuvākajai lielākajai slimnīcai Daugavpilī vai Rēzeknē ir 70 kilometri, jātērē laiks un nauda, lai nokļūtu pie speciālista. Daudziem cilvēkiem, kuriem nav sava autotransporta un naudas uzkrājumu, tas ir nāves spriedums. Samazinoties iedzīvotāju skaitam, valsts apmaksātie ārstniecības pakalpojumi nekļūst pieejamāki.

Braucot pa grants ceļiem, tādiem kā desmit kilometrus garais ceļa posms Dagda–Asūne, pavasarī un rudenī ir jāmēro gandrīz vesela stunda, degvielas patēriņš lielāks, arī automašīnas remonta izdevumi ir lielāki, bet autotransporta nodoklis ir jāmaksā vienādā apmērā ar tiem, kuri pārvietojas pa asfaltētiem ceļiem. Absurds ir transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa lielums, kurš vecam visurgājējam, tādam kā "Nissan", ir gandrīz vienas minimālās algas apmērā.

Komunicējot ar atbildīgajiem FM ierēdņiem un ministriem, mani pārsteidz viņu ekonomiskais diletantisms. Viņiem nav elementāras izpratnes par nodokļu lielumu, nav formulēts nodokļu sociālais mērķis. Arī Pasaules Banka Latvijas valsts pārvaldi atzīst par vienu no nekompetentākajām Eiropas Savienībā. Tāpēc valstī ir nodokļu likmju haoss. 2016. gadā IIN (iedzīvotāju ienākuma nodokļa) nepaliekamo minimumu valdība samazināja no 75 eiro līdz 60 eiro, bet nākamgad to palielinās līdz 200 eiro. Latvijā IIN likme pašreiz ir 23%, sociālās iemaksas sasniedz 34,09%. Salīdzinot šīs nodokļu likmes ar Lielbritāniju, kur strādā un dzīvo vairums mūsu iedzīvotāju, IIN likme tur ir 14% un sociālās iemaksas 18%, neapliekamā minimuma apmērs ir 1130 eiro, pārtikas precēm noteikta 0% PVN likme.

Atgriežoties pie 1917. gada Latgales kongresa Rēzeknē, būtu jāaktualizē kongresa rezolūcijas otrais punkts, jautājums par reģiona pašnoteikšanos saimnieciskajās lietās, to uzlūkojot kā atsevišķu administratīvo teritoriju ar savu nodokļu bāzi. Piemēram, Latgalē ieviešot pārbaudītu, sociāli atbildīgu Ziemeļvalstu nodokļu sistēmu, līdzīgu kā Zviedrijā vai Somijā, var arī noteikt Lielbritānijas nodokļu modeli. Pēc teritorijas Latgale ir divas reizes lielāka par Singapūru vai Kipru, un ģeogrāfiskais stāvoklis ir labvēlīgs reģiona ekonomikas attīstībai.

Līdz šim ne Latgales speciālā ekonomiskā zona, ne Latgales rīcības plāns nav spējis veicināt reģiona attīstību. Valdībai ieguldot miljonus Latgales attīstībā, siltinot skolas, būvējot sporta zāles un kultūras namus, iedzīvotāji proporcionāli tam arī pamet Latgali. Nodarbinātības valsts aģentūra reģionos, izšķērdējot valsts un Eiropas Savienības finanšu līdzekļus miljonu apmērā, īsteno bezprecedenta bezdarbnieku degradācijas programmu, kurā ražo profesionālus bezdarbniekus. Ekonomiski stipra Latgale Saeimas politiķiem nekad nav bijusi vajadzīga, bet visu laiku bija vajadzīgs latgaliešu lētais darbaspēks galvaspilsētā. Valdībai ir skaidri jāatzīst, ka nav attīstības plāna ne Latgales reģionam, ne valstij kopumā!

Latvijas valsts simtgadē, īstenojot jauno nodokļu reformu, Latgales teritorija būtiski tiks atbrīvota no iedzīvotājiem!

AVOTS: www.delfi.lv
  Pievienoti 42 komentāri | Pievieno komentāru


Kopā ir pievienoti [ 42 ] komentāri

    čūska - 08.01.18 ( 11:12 )
.......par sporta zāli nezinu, bet dzirdēts, ka uzars veco skolas sporta laukumu .......

    neitrālais - 07.01.18 ( 23:32 )
Vajag ieteikt domei ik pēc kāda laika tikties TN uz diskusijām un pārrunām ar tautu (kā pirms vēlēšanām)Tas būtu labi. Var būt kādam ir labas idejas vai ieteikumi.....

    tuk tuk - 07.01.18 ( 22:44 )
Trulis un visa vadība nemaz nerīko sanēksmes tautas namos un nezina ko tauta par vinju doma vispār

    neitrālais - 07.01.18 ( 22:20 )
ir arī Ezerniekos un tt., kur rīkot sacensības, ja zāle aizņemta. Dāmas vingro gan TN, gan dārziņā var un telpu pašizmaksa samazinās līdz ar to

    paga-paga - 07.01.18 ( 21:52 )
Tā, es te kautko nesaprotu, kāds paskaidros, kamdēļ Dagdā vēl viena sporta zāle vajadzīga? Ir taču gan vidusskolā gan arodskolā. Cik tad te skolēnu palicis vairs, vai tad nepietiek, nav kur mūsu nodokļu maksātāju naudu likt?

    elektorāts no dagdas - 07.01.18 ( 21:35 )
jūs domē esat 15 gabali. vot arī domājiet, rakstiet visādus plānus. doemi vada vadītājs - VADĪTĀJS. lūdzu, vadiet, strādājiet. ir kāds taču plāns, jūs tak vēlēšanās ne tā pat vien laikam gājāt. strādājiet! kur problēma? jums par to algu maksā.

    Priekšlikumi - 07.01.18 ( 21:28 )
Nu, saejam visi klačotāji kopā un uzrakstam rīcības plānu - kā mēs pacelsim novada labklājību, jo brīvā laika mums pietiek. Bet pirms tam mēs katrs apskatīsim savu skeletu skapī un padomāsim ko es esmu labu vai sliktu izdarījis un ar ko es esmu pārāks par citiem

    klau - 07.01.18 ( 21:18 )
Nu un kā te var nepalikt tukša Latgale pie tādiem vadītājiem ,ja tā ir visos novados tad protams tauta nospļaujas redzot kas notiek un dodas prom ,paciest to nevar vairāk

    klau - 07.01.18 ( 21:10 )
Kur skatās Viškure, tas tak vinjas cilvēks Plesnja ,jānotiek kam, lai izbeigtu tādu visatļautību kas notiek domē, ko Gekišs un Trulis nerīkojas ,trīs dienas nestrdā bet alga kāda regulāri ienāk m ...,par ko?

    skola - 07.01.18 ( 21:10 )
Mickevičas k-dze jau ar nekāda ideju ģeneratore. Labāk, lai savu dārziņu skatās, dalot stundu apmaksas likmes skolā. Kā tik nesanāk kas greizi....

    skatam no malas - 07.01.18 ( 20:42 )
Varbūt kultūras metodiķis pati negrib strādāt nevis kāds viņai to ņeļauj.Pirmdienās,otrdienās, trešdienās metodiķis strādā Dagdas arodskolā un ne jau kultūru pasniedz. Ja netici, apskati arodskolas pasniedzēju un stundu sarakstu.Tā ka kultūrai neatliek laika strādāt, drīzāk piesavinās folkloristes Viļumes darba augļus.

    iedzīvotājs - 07.01.18 ( 19:26 )
kā ierindas pingvīns teikšu jums to, ko redzu un kur piedalos. novada kultūras dzīve ir nekāda. tie visādi metodiķi, vadītāji un citi...štrunts. agrāk bija filmu izrādes, teātra izrādes u.t.t. tagad - nekas tamlīdzīgs. kultūras nami ir, bet kas no tā?!

    skats no malas - 07.01.18 ( 18:26 )
Bet kulturas metodiķis taču ir Micķēvičas pakļautībā, ko tad neļauj viņjai strādat? Kurš atbildēs uz šo?

    ddg - 07.01.18 ( 10:55 )
Vadītājam jābūt profi nevis caur shēmām tikušu pie bļodas nemākulīgam tumšo spēku līderim .Kad tik alga nāk,citu neko nevajag

    skatam no malas - 07.01.18 ( 08:40 )
Kādas muļķības tu te raksti! Katrai iestādei taču ir savs vadītājs: gan tautas namam, gan bibliotēkām, gan ir pasākumu organizētājs klubā, diez kādus muzejus tu te redzi Dagdā. Dagdā kultūras metodiķis ir domāts kārtot savu neaizskaramo privāto dzivi.

    skats no malas - 06.01.18 ( 16:32 )
Kultūras metodiķim jānodarbojas ar kultūras lietām un tautas namiem, muzejiem, bibliotēkām, pasākumu plānošanu un organizēršanu, bet patreiz sajūta tāda, ka te visur Micķēviča pa priekšu grozas, tad tik pa Baltkrieviju braukā a izglītības lietas kaut kā pavisam aizmirst.

    piekrītu cilvekam - 05.01.18 ( 20:29 )
Kultūras metodiķis, kā saka, ot skuki na vse ruki. Jau sporta zāli būvēs.

    cilveks - 05.01.18 ( 18:50 )
Uzreiz pielikšu klāt vēl.Izlasīju ka taisās celt sporta zāli,un sastādīja komisiju,kurā iekļāva,skolotāju,kultūras metodiki,un vēl nescik nekompetentu celtniecības jautājumos cilvēku,kā jūs domājat kas tur iznāks,vot vot.

    cilveks - 05.01.18 ( 18:43 )
Jā,visiem šiem argumentiem es piekrītu,dome nav skola kur jāmācās,bet sakiet lūdzu kurš iestājoties darbā uzreiz bija speciālists,kādu laiciņu bija jāpamācās no veciem strādājosiem,vai ne tā,Otra lieta vajag mīlēt savu darbu,nevis ar ausīm klapēt.Trulis drusku pabija Konstantinovā par ierādni,bet vadīt visu novadu spēka pamaz,a varbūt i vēlēšanas nav,un ar tādiem deputātiem tas nav iespējams.Jautājums rodas pats no sevis,vēlēšanās vajag vēlēt godīgus un izglītotus cilvēkus,nevis pirmos paķertos no ielas,kaut es pats arī par šitiem balsoju,nu ko darīt tāda mūsu kompetence.

    doma - 05.01.18 ( 09:39 )
Truli un Sandrinu tur it ka ''ieveleja'' tiesi vinju ambiciju delj, ignorejot veletaju,tautas gribu...tada vinju attieksme ir nesmuka un neetiska...bet tagad vinjiem nav ko apvainoties, ka cilveki vinjus ienist.

    cilvākam - 05.01.18 ( 07:39 )
Dome var būt tāpēc un ir ar nosaukumu dome, ka tur jādomā cilvēkiem, nevis atnākt nekompetentam cilvēkam un tad sākt tipa mācīties gadiem ilgi, ko tad tur īsti domē dara un par ko tur kas ko atbild,tas sabiedrībai ir par dārgu un godīgi sakot par traku skolot cilvēkus par tādu algu kā Trulim un Viškurei piemēram.Vai varbūt ir citi argumenti?

    Dagdanietis - 04.01.18 ( 23:14 )
Piekrītu cilvēkam-pasi ievēlējām,nevis Trūlis pats ielida Ta ka,cienitie, VISI ievēlētie deputāti, ja Jūs esat Tur,tad Jums jāstrādā kopā (nevis visur vainot Sandru vai Trūli), jādomā par novada labklājību,nevis savām ambīcijām...un, manuprāt,nevar ārstu vērtēt augstāk,par policistu, tātad juristu, vai arī pedagogu,ekonomistu utt.. dome galu galā nav med.iestade!!!

    <Cilvēkam - 04.01.18 ( 22:17 )
&lt;Cilvēkam Bet nevēlējām taču truli, pats ielīda.

    Cilvēkam - 04.01.18 ( 16:02 )
Es domāju ka ir jābūt vadītājam domē ar īpašībām kuras ir visiem saprotamas un kuras diemžēl neviens nevar iemācīt, tās vai nu ir dotas vai nu nav,diemžēl mums visi visu var un visu visi saprot, tur tā nelaime,kas attiecas uz ārstu tad domāju ka cilvēks kurš ir izmācījies par ārstu ir galvas tiesu augstāk vērtējams par policistu kā piemērs, ,nevienu neapvainoju tās manas pārdomas.Visa vaina tomēr vēlētājos, ko iebalsojam to dabūjam,.

    cilveks - 04.01.18 ( 14:28 )
Nu jā,bija Sandra vainīga,tagad Trūlis vainīgs,a paši jūs dārgie draugi neesat vainīgi.Kad Jūs gājāt pie urnas balsot,uzvārdus izlasījāt,kas tajā lapā rakstīts.Jūs ielikāt domē tos pašus deputātus,kuri ne velna nejēdz ,nu ko no budžeta var saprast ārsts,vai uzņēmējs kurš savā mazajā biznesā nevar kārtību ievest,vai tādi lielie biznesmeni kuri pieraduši tikai zagt,un mānīt.Tāpēc no šitiem deputātiem nav nekādas jēgas,roku pacēli roku nolaidi,a kas tur ,par ko saprasšanas nav.Vajag skatīties par ko balsot,ja nav labu stipru kandidātu,vispār nevajag balsot,lai taisa vēlreiz balsošanu.Nu a Trulis,Trulis ir vēl politikā jauns,viņu vajag mācīt,kā jebkuru kurš iestājās darbā,i vot šeit ļoti daudz dotu deputāti,bet deputāti pie mums tukša vieta.Bet ievēlējam mēs viņus paši,tātad sēžam un klusējam,gatavojamies nākošajam vēlēšanām,lai ievēlētu tos pašus,kā valstī 27 gadus vēlējam tos pašus un tad meklējam vainīgus.

    Haha - 03.01.18 ( 23:21 )
Kamēr Trūlis ar sandru būs domē,nekas uz labāko pusi nemainīsies.

    skats no malas - 03.01.18 ( 21:24 )
Sveiki Jaunajā gadā! Sen te nebiju, bet tik maz kas mainījies! Un kur tad Miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts? Kas attiecas uz dažādām pārdomām - a kurš vainīgs.ka Dagda ir tādā pakaļā? Vēlētāji - nu nē, balsojums liecināja pavisam par kaut ko citu, tad kāpēc tā ir un paliek vēl sliktāk/ Viss joprojām ir deputātu rokās, viņiem jālemj, kā mēs novadā dzīvosim tālāk, no viņiem arī atbildību jāprasa.

    nunu - 03.01.18 ( 07:11 )
Ko tur skaust? Ka tik foršai meitenei tāds tēvs? Un visus svētkus tuviniekiem un kolēģiem tāda smadzeņu skalošana jāklausās??? :(

    pensionars - 01.01.18 ( 21:30 )
Pensioneru pasākumā mūsu domieks pasniedza vienu pusdzivu neļķiti,... citos novados pats pagasta vai novada priekšnieks atnāk uz mājam un apsveic jubilejā ,vai arī ziemassvētkos pensionāram atnes dāvanu.Dagdas novadā tāda nabazība,nekad netiiek apsveikti ,godināti savi ļaudis .Tikai sumina paši sevi ,kas strādā pašvaldībās.,sveic un bučo viens otru . Nabadzība,jo štati nesamizinās,neskatoties ,ka cilvēky paliek arvien mazāk.

    dagdāniete - 01.01.18 ( 21:29 )
NU,NU! Skauž? Kas tad vainas meitai? Gudra, sabiedriska, aktīva....Dagdā jau tāda mode - tie kuri ne ko nedara visus aprunā. Lai tev- NU, NU, laba veselība. Sāc izglītoties, tad var būt arī tiksi nākotnē domē un varēsi ieviest savu kārtību, bet pagaidām turpini peldēt savā samazgu, žults upē....

    nunu - 01.01.18 ( 17:53 )
Un kad beigsies bardaks paša uzņēmumā???

    nunu - 01.01.18 ( 17:52 )
Nipers, brēcot par štatu samazināšanu domē, aizmirst par savu mīļo meitu, kas tur strādă?

    Ilze - 01.01.18 ( 16:32 )
Kad sāks samazināt domes štatus?

    nunu - 01.01.18 ( 11:40 )
Demagogs. Lai labāk pastāsta par nodokļu politiku savā uzņēmumā..

    lasītājs - 01.01.18 ( 08:49 )
Pamodās tukšais Romka.Laimīgu jauno gadu līdzpilsoņi,nākamreiz balsojam atbildīgi nevis par kaut kadām pustiškām.Nav viņam ko darīt domē.Paskat,soc.tīklos savu vārdu uzvardu raksta ar mazo burtu,tēlo baigo politiķi

    Maša - 31.12.17 ( 10:59 )
Par runu arī taisnība. Kā ta mūsējais rīta stundā runu teiks - no lapas atkal vai no galvas!? Un vārdu TEIKSIM - SACEISIM gan jau šis atkal reizes 10 nomurmulēs. Ehh, kauns, sasodīts :(

     Komentārs no Delfiem - 31.12.17 ( 10:37 )
Latgols Bēdīgi, bet Raimondam diemžēl taisnība. Rakstu varētu palienēt cits Raimonds savai Jaungada runai.

    dagdāniete - 31.12.17 ( 00:32 )
Man patīk CILVĒKA komentārs.

    Gadu noslēdzot - 30.12.17 ( 23:07 )
Dagdas Tv sižetos, novada avīzē un laikrakstā &quot;Ezerzeme&quot; žurnālisti atspoguļo dažādu pasākumu norisi. Un ko iedzīvotāji ievēro publicētajās fotogrāfijās- darba laikā zālē sēž Dagdas novada domes un pagastu pārvalžu darbinieki, kuriem ir nesaprotama saistība ar šo pasākumu norisi. Vai tad darba laikā nevajag strādāt? Lai atbrauktu, tāpat tiek izmantots pašvaldības transports, tērēta degviela, šoferis... Kāda amatpersona Dagdas novada domē kontrolē domes, pagasta pārvalžu autotransporta kustību, tāpat vai netiek izmantoti privātiem braucieniem uz pilsētām vai pagastu teritorijās? Iedzīvotāji, kuri ir nodokļu maksātāji, bieži pamana, ka domes darbinieki darba laikā apmeklē veikalus un tāpat regulāri manāmi sēžot interneta portālos- kā Facebook.com un Draugiem.lv. Vai tad tas ietilpst darbinieku amata pienākumos? Varbūt viņi tur jau piestrādā? Alga laikam tiek maksāta par visu dienu. Tikai vieniem kapitālisms valstī jau sen atnācis, vai tomēr citi vēl dzīvo pēc padomju l

    HA HA - 30.12.17 ( 20:45 )
Par ko te vispār diskutēt? Nipers pats ir līdzvainīgs pie tā visa haosa, kas tagad valda Dagdas novadā, kāpēc bija jāatbalsta novada vadītāja amatā cilvēks, kurš, iespējams ir mazvērtības kompleksu varā? Cilvēks, kurš dzīvo tikai virtuālajā vidē, publicē savas pašbildes, un tad nu tik skatās cik laikus tam saliks Tas ir bērnudārzs! Un tam visam pa virsu absolūta neizpratne par sistēmu kā tādu - nu nav tas nopietni, un ja Niperam ir kaut nedaudz prāta atlicis ir steidzami jādomā kā šo pārpratumu labot, kamēr vēl nav par vēlu

    dagdānietis - 30.12.17 ( 18:02 )
daudzi runā - demokrātija, demokrātija.... tautas vara.. Latvijas Satversme: ''1. Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika. 2. Latvijas valsts suverenā vara pieder Latvijas tautai.'' kur ir tas viss? un vai vispār bija? šīs vēlēšanas to arī pierādīja, ka tas viss ir tikai un vienīgi ''uz papīra''. valdību bija jāveido sarakstam, kas ieguva vēlētāju vairākumu, tas būtu acīmredzams pierādījums, cieņa, pret tautas izteikto gribu...kas sanāca rezultātā???? tas ir pilnīgi nepareizi, tas kropļo demokrātijas principus un to, ka vara pieder tautai...

    cilveks - 30.12.17 ( 16:02 )
Nu un ko tagad darit?Atdalīties kā Katalonija,vai Donbass?Un kas no tā iznāca,mēs zinām,tāds ceļš mums neder.To ko raksta Nipera kungs visiem ir zināms,mums jāzina ko darīt lai tā nebūtu.Es gribu izteikt savu viedokli,ko darīt.No sākuma vajag pilnīgi mainīt vēlēšanu likumu,lai nebūtu tā ka es varu balsot tikai par vienu partiju.Tālāk,aizliegt apvienoties visādām koalīcijām un gāzt to partiju kura vinnēja vēlēšanās.Un saimniekam jābūt vienam,neviss kā pie mums Latvijā sēz 100 deputāti,no 20 partijām,te pat pēdējais nejēga saprot ka tādā kolxozā nekad nebūs kārtības.Tātad vajag lai komandē prezidents,saimnieks,a saeima,nezinu vai vispār viņa ir vajadzīga tādā mazā valstī.Bet dalīties nost no Latvijas,kā viens otrs ierosinā ir stulbums,Latgalei vienai neizdzīvot,nav tādu ražošanas potenciāla.Tāds ir mans viedoklis,kas zina labāku ,lūdzu dalieties,bet darīt patiešām kautko vajag.