02.10.18 ( 13:29 )   |   Pievienoja: Elizabete Viļuma- Gražule   |   Raksts skatīts 2107 reizes   
NEWS IMAGE


Kopš Dagdas novada domi vadīja Sandra Viškure ( ZZS) (2013.-2017.g) viens no aktuālākajiem novada iedzīvotāju sarunu tematiem bija novada dome biežo viesību rīkošanu, kuru laikā pastiprināti tika lietots alkohols.

,,Darba- viesību,, rīkošana Dagdā, pagastu pārvaldēs, ārpus Dagdas robežām un ārpus valsts robežām bija ierasta lieta.

Vārds pa vārdam, kur amatpersona izpļāpājas, kur paši delegācijas darbinieki savus piedzīvojumus atstāsta, aizmirsdami, ka kompānijā kāds ,,liekais,,. Ej nu tad atsijā, faktus no tautas un pašu radītajām leģendām. Taču viens ir skaidrs, nebūtu uzdzīves- nebūtu pamata mēļu trīšanai.

Laika gaitā, nevienu no Dagdas novada darbiniekiem neizbrīnīja fakts, ka alkoholu atļauts lietot pildot dienesta pienākumus, tas ir- darba laikā, kā arī ārpus darba laika, bet atrodoties Dagdas novada domes telpās.

Sērga bija izplatījusies pa visu novadu. Daudzi darbinieki šos faktus iemūžināja atmiņās un nostāstos, daudzi video materiālos. Video materiālus sūtīja viens otram- vieni, lai vienkārši uzjautrināties, turpretim citi- lai nosodītu vadības darba stilu, cerot, ka atradīsies kāds drosmīgais, kurš stāsies šim netikumam pretim un vērsīsies atbilstošajās iestādēs.Alkohola lietošana kā norma tika uzskatīta pat pasākuma laikā, kurš tika rīkots darba dienā un, kura mērķis bija- veicināt veselīgu dzīves veidu. Izskatās, ka Dagdas novada domes vadībai un citiem domes darbiniekiem ir vāja izpratne par veselīgu dzīves veidu. Dagdas novada pašvaldības darbinieku Sporta dienā servējot viesu galdu, tika uzliktas glāzītes alkoholam un pat kameru priekšā atzīts fakts, ka plānota alkohola lietošana, komentējot - kurš vēlēsies- varēs glāzītes izmantot.

Alkohola lietošanas prakse darba laikā un vēlākām vadības un citu domes darbinieku rīcībām pēc tā lietošanas dagdāniešiem izraisīja asas diskusijas arī šogad. Augusta mēnesī -laiku pa laikam- nonāca informācija atbilstošās iestādes par visatļautību, kuru būtu reiz jāpārtrauc.

2018.gads 12.septembris ap plkst.19:00 netrafarētā ceļu policijas ekipāža no D-pils Alejas ielā, Dagdā apturēja divas automašīnas. Vienu vadīja Dagdas novada domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Viškure ( ZZS), otru- Dagdas novada pašvaldības finanšu nodaļas vadītāju Ēriku Čaplinski. Abi autovadītāji bija alkohola reibumā.

Ē.Čaplinskis piekrita ceļu policijas darbinieka konstatējama faktam un pretenzijas par automašīnas evakuēšanu neizteica. Citādās domās bija S.Viškure un, izmantojot savas tiesības – atteicās parakstīt protokolu, tādēļ tika nogādāta asins analīžu nodošanai. Neskatoties uz to, ka no Dagdas uz Daugavpili brauciens ir pietiekami garš, alkohola līmenis nenokrita līdz valstī atļautajai normai un tik un tā tika konstatētas promiles, kas nav pieļaujamas vadot transportlīdzekli.

Pēc notikušā Dagdas novada domē rosības no administrācijas puses nebija. Uz notiekošo oficiāli nav reaģējis ne esošais novada domes mērs A.Trūlis , ne Dagdas novada izpilddirektors A.Gegišs. Arī no pašas vietnieces S.Viškures atlūgums netika iesniegts.

Redzot situāciju, vadību savās rokās pārņēma septiņi Dagdas novada domes deputāti, sagatavojot iesniegumu par Dagdas novada domes vietnieces S.Viškures atbrīvošanu no vietnieka amata.

Gribētos ticēt, ka Dagdas novada domes izpilddirektors Artjoms Gekišs un Dagdas novada domes mērs-Aivars Trūlis- nav lietas kursā par to, ar ko nodarbojas vietniece un domes darbinieki domes telpās. Taču, ja abas amatpersonas neredz, kas notiek zem viņu degungaliem, ko domāt par to, cik daudz abi spējīgi redzēt, kas notiek visā novada teritorijā kopumā?

Šis gadījums nepalika nepamanīts arī Latvijas plašās preses līmenī.

Plašāk par to lasiet pēc adreses
:

1.https://www.tvnet.lv/6416945/aizdomas-par-brauksanu-reibuma-rosina-atlaist-dagdas-vicemeri-viskuri

2.http://jauns.lv/raksts/zinas/298606-par-brauksanu-dzeruma-kolegu-nezelastiba-krit-dagdas-mera-vietniece-sandra-viskure

3.http://www.delfi.lv/news/national/politics/aizdomas-par-brauksanu-reibuma-opozicijas-deputati-rosina-atbrivot-no-amata-dagdas-mera-vietnieci-viskuri.d?id=50439747


  Pievienoti 21 komentāri | Pievieno komentāru


Kopā ir pievienoti [ 21 ] komentāri

    Allfred - 14.11.18 ( 08:07 )
Es esmu profesionāla privātā aizdevuma aizdevēju. Es esmu reģistrējies, lai sniegtu aizdevumus ar ļoti zemu likmi 3% gadā. Es strādāju ar ekspertu komanda, kā personāls, un es dodu tajā pašā dienā apstiprinājuma aizdevumiem. Visa veida aizdevumu, piemēram, neatliekamās palīdzības aizdevumi, grūti naudas aizdevumi, parādu konsolidācijai kredīts, auto, transportlīdzeklis, truck aizdevumi, uzņēmējdarbības aizdevums, finansējums/finansēšana, hipotekāro kredītu, studējošo kredītus, lauksaimniecība aizdevumi, aizdevumi būvniecībai, projektu finansēšana, aizdevums sākt projektu un daudz ko citu. Visit šodien (rodfinancing@gmail.com) Tīmekļa vietne: https://rodfinancing3.wixsite.com/rodfinancing

    Jokalemene - 21.10.18 ( 19:07 )
Vai ta nav labs pierādījums abižotajiem sūdzmaņiem par pērnajiem komentāriem,ka domē pie varas ir alhaši?

    dagdānietis - 20.10.18 ( 14:25 )
Raimond,nepadodies! PAR Viškures izdarībām mēs priecājamies.Daudz viņa sūdu ir taisījusi,bet tagad lai pastaigā kājām.Kājām ejot viņa vairāk varēs pielakties.

    Bez TABU - 13.10.18 ( 17:01 )
Labs sižets ! Deputāts R.Nipers dzeršanas viducī ar roku māj, bet nu tagad meklē tiesiskumu un S.V. aprej !!! Raimond, vai tā īsti vīri rīkojas ?

    dvjj - 13.10.18 ( 08:25 )
Bez tabu trešdien bija laba intervija at Dagdas ziediem

    Zanei - 12.10.18 ( 23:48 )
Ka Inese ir tik svēta,kāpec viņa apgūlās zem kuiļa? Laikam ļoti gribējās.

    dagdānietis - 12.10.18 ( 23:39 )
Dzērāju Sandru jādzen prom no darba,viņai nedrīkst nodarboties ar bērniem ne vienā pasākumā,jo viņa vienmēr ir ierāvusi sīvo. Truļi ,tu esi muļķis vai biji ierāvis kad devi interviju BEZ TABU.Tu esi no jumta nokritis,ka izteicies,ka nezini ka domē notiek dzeršanas,Tu pats nekad darba laikā neesi dzēris? Kāpec tu aizstāvi savu sabiedroto dzērāju Sandruļu? Atceries sakāmvārdu Dva sopoga para. Jums abiem ir dzērāju ģīmji. Atkāpieties abi no amatiem.tā būtu godīgāk pret Dagdas iedzīvotājiem.

    Zanei - 12.10.18 ( 17:51 )
Krieviem ir labs sakāmvārds: если сучка не захочет, то кабель не вскочет. Tevis nosauktais tā saucamais kuilis , tevis aizstāvēto sievieti izvarojis nav, viņai laba slava jau no agras jaunības. Mamma skolotāja nav pratusi ieaudzināt godprātību un cieņu pret cilvēkiem. Zane,neuztraucies, miera nebūs!

    Zane - 12.10.18 ( 13:29 )
Lieciet vienreiz mieru tai Inesei,tam kuilim ari vajadzeja domat ko dara,uztaisija bernu lai ari maksa.

    ētika - 11.10.18 ( 18:45 )
Plesņas ētika savā laikā arī tika stipri aizstāvēta no domes puses, uzsverot privāto dzīvi. Bez tabu VARAM pārstāvis skaidri pateica, ka esot valsts amatpersonas statusam,katrā brīdī jādomā, kā uzvedas,,ko dara, kāpēc dara.Redz, kā pašvaldibas ministrijai par ētiku un privāto dzīvi amatpersonām ir savādāki uzskati!!!

    Komentārs - 10.10.18 ( 19:50 )
10.oktobra raidījumā pa TV 3 Bez Tabu jau rāda par šo dzeršanu pie stūres.

    Mežabrālis - 06.10.18 ( 21:45 )
Ja vietniecei stipra aizmugure ,tad var dzert un dziedāt un viņas lietas izskatīšanā ,pat balsot par sevi labvēlīgi , iznāk ka domē tikai septiņi deputāti ,kam ir GODAPRĀTS .

    Ghjk - 06.10.18 ( 17:09 )
Kurš pensionārs labi maksā,tam nav problēmu,bet ja grib ietaupīt,tad gan.Pie tam visi tadus zin,kas nemaksā kā nākas

    Antons - 06.10.18 ( 15:36 )
Vajag iet strādāt, Dagdā pensionāriem nav kas malku skalda.

    ILJA - 04.10.18 ( 12:38 )
Ierauj čarku un esi mierīgs, pie Maximas tādu paziņu daudz

    Fgj - 03.10.18 ( 17:32 )
Bunsam,es arī esmu spiests braukt uz nopitnakiem veikaliem iz za Nipera ,tērēt laiku da lidzekļus.Saeimā tikai Nipera vel truka.Duraki kas par vinu balsos

    buns - 03.10.18 ( 11:51 )
vo vo kas tad tas ---- Ko ta pats haltūrē, un nodokļus nemaksā, apzodz valsti?

    vo vo kas tad tas - 03.10.18 ( 06:28 )
Topošo finministru nobloķējusi Husqvarna,nedodot preces jau labu laiku,laikam atkoda mahinācijas

    Aivariņam - 02.10.18 ( 14:02 )
Aivar, tāds tādu saprot!

    Sveiciens kaimiņam! - 02.10.18 ( 14:01 )
Ko ta nodokļu apgājējs KPF topošais finanšu ministrs un pārējā tik jau godīgā opozīcija vāvuļoja līdz pirmsvēlēšanu nedēļai ar ārkārtas sēdes sasaukšanu? Cirks, vairāk nekas! Nu, nobalsoja pārējie pret atlaišanu - i ko ?