02.10.18 ( 13:29 )   |   Pievienoja: Elizabete Viļuma- Gražule   |   Raksts skatīts 2335 reizes   
NEWS IMAGE


Kopš Dagdas novada domi vadīja Sandra Viškure ( ZZS) (2013.-2017.g) viens no aktuālākajiem novada iedzīvotāju sarunu tematiem bija novada dome biežo viesību rīkošanu, kuru laikā pastiprināti tika lietots alkohols.

,,Darba- viesību,, rīkošana Dagdā, pagastu pārvaldēs, ārpus Dagdas robežām un ārpus valsts robežām bija ierasta lieta.

Vārds pa vārdam, kur amatpersona izpļāpājas, kur paši delegācijas darbinieki savus piedzīvojumus atstāsta, aizmirsdami, ka kompānijā kāds ,,liekais,,. Ej nu tad atsijā, faktus no tautas un pašu radītajām leģendām. Taču viens ir skaidrs, nebūtu uzdzīves- nebūtu pamata mēļu trīšanai.

Laika gaitā, nevienu no Dagdas novada darbiniekiem neizbrīnīja fakts, ka alkoholu atļauts lietot pildot dienesta pienākumus, tas ir- darba laikā, kā arī ārpus darba laika, bet atrodoties Dagdas novada domes telpās.

Sērga bija izplatījusies pa visu novadu. Daudzi darbinieki šos faktus iemūžināja atmiņās un nostāstos, daudzi video materiālos. Video materiālus sūtīja viens otram- vieni, lai vienkārši uzjautrināties, turpretim citi- lai nosodītu vadības darba stilu, cerot, ka atradīsies kāds drosmīgais, kurš stāsies šim netikumam pretim un vērsīsies atbilstošajās iestādēs.Alkohola lietošana kā norma tika uzskatīta pat pasākuma laikā, kurš tika rīkots darba dienā un, kura mērķis bija- veicināt veselīgu dzīves veidu. Izskatās, ka Dagdas novada domes vadībai un citiem domes darbiniekiem ir vāja izpratne par veselīgu dzīves veidu. Dagdas novada pašvaldības darbinieku Sporta dienā servējot viesu galdu, tika uzliktas glāzītes alkoholam un pat kameru priekšā atzīts fakts, ka plānota alkohola lietošana, komentējot - kurš vēlēsies- varēs glāzītes izmantot.

Alkohola lietošanas prakse darba laikā un vēlākām vadības un citu domes darbinieku rīcībām pēc tā lietošanas dagdāniešiem izraisīja asas diskusijas arī šogad. Augusta mēnesī -laiku pa laikam- nonāca informācija atbilstošās iestādes par visatļautību, kuru būtu reiz jāpārtrauc.

2018.gads 12.septembris ap plkst.19:00 netrafarētā ceļu policijas ekipāža no D-pils Alejas ielā, Dagdā apturēja divas automašīnas. Vienu vadīja Dagdas novada domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Viškure ( ZZS), otru- Dagdas novada pašvaldības finanšu nodaļas vadītāju Ēriku Čaplinski. Abi autovadītāji bija alkohola reibumā.

Ē.Čaplinskis piekrita ceļu policijas darbinieka konstatējama faktam un pretenzijas par automašīnas evakuēšanu neizteica. Citādās domās bija S.Viškure un, izmantojot savas tiesības – atteicās parakstīt protokolu, tādēļ tika nogādāta asins analīžu nodošanai. Neskatoties uz to, ka no Dagdas uz Daugavpili brauciens ir pietiekami garš, alkohola līmenis nenokrita līdz valstī atļautajai normai un tik un tā tika konstatētas promiles, kas nav pieļaujamas vadot transportlīdzekli.

Pēc notikušā Dagdas novada domē rosības no administrācijas puses nebija. Uz notiekošo oficiāli nav reaģējis ne esošais novada domes mērs A.Trūlis , ne Dagdas novada izpilddirektors A.Gegišs. Arī no pašas vietnieces S.Viškures atlūgums netika iesniegts.

Redzot situāciju, vadību savās rokās pārņēma septiņi Dagdas novada domes deputāti, sagatavojot iesniegumu par Dagdas novada domes vietnieces S.Viškures atbrīvošanu no vietnieka amata.

Gribētos ticēt, ka Dagdas novada domes izpilddirektors Artjoms Gekišs un Dagdas novada domes mērs-Aivars Trūlis- nav lietas kursā par to, ar ko nodarbojas vietniece un domes darbinieki domes telpās. Taču, ja abas amatpersonas neredz, kas notiek zem viņu degungaliem, ko domāt par to, cik daudz abi spējīgi redzēt, kas notiek visā novada teritorijā kopumā?

Šis gadījums nepalika nepamanīts arī Latvijas plašās preses līmenī.

Plašāk par to lasiet pēc adreses
:

1.https://www.tvnet.lv/6416945/aizdomas-par-brauksanu-reibuma-rosina-atlaist-dagdas-vicemeri-viskuri

2.http://jauns.lv/raksts/zinas/298606-par-brauksanu-dzeruma-kolegu-nezelastiba-krit-dagdas-mera-vietniece-sandra-viskure

3.http://www.delfi.lv/news/national/politics/aizdomas-par-brauksanu-reibuma-opozicijas-deputati-rosina-atbrivot-no-amata-dagdas-mera-vietnieci-viskuri.d?id=50439747